Ewidencja zestawow komputerowych

Często możemy dostrzec w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w stronie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej kojarzy się w konkretnych marketach oraz sklepach należących do sieci sklepów.

Jest w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie często są sprzedawane, jak również zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj a ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli jesteśmy do robienia z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W form kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na każdym konkretnym produkcie. W formie kiedy tego gatunku jest mało, nie jest przy tym bardzo pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie nowości w obrębie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, więc musi wykorzystywać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i wykorzystywania jej przy każdej transakcji, jest pełny wybór co do guście kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, natomiast jest prosty w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi chwila nie ulegną one zmianie.